Ismail YK Fan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Toplam Mesajınız : 0

Kayıt OlKayıt Ol  Forum KurallarıForum Kuralları  Latest imagesLatest images  AnasayfaAnasayfa  AramaArama  İsmail YK Fanİsmail YK Fan  Giriş yapGiriş yap  

Islak Mektup

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Islak Mektup Empty03.07.09 9:47
Birgül
Haydi Bastır

Birgül

Kadın Kayıt Tarihi : 18/06/09

Islak Mektup Vide
MesajKonu: Islak Mektup   

Gönderdiğin ıslanmış mektubu aldım. Kelimeler dağılmıştıIslak Mektup Virgul harfler birbirine girmişti. Islanmıştı kağıtIslak Mektup Virgul seninle ağlamıştı. Kelimelerin ıslak ve yağmur tadındaydı. Virgülden sonra süzülecekIslak Mektup Virgul noktanın ardından düşecek
Islak Mektup gibiydi...

Ya ağlarken yazmıştın mektubu yada yazarken ağlatmıştın harfleri. Ama tutmak isterdim gözyaşını akmasın diyeIslak Mektup Virgul ya da tutunmak gözyaşına ve birlikte düşmek yanağından boşluğa. Boşluğun ardında yokluk var ve damla damla senden uzaklaşmak. Senin yanağından kopan bir damla olmanın ötesinde senden kopmak var...

Dayanır mı sandın buna yürek. Bir damla yaş mıdır sadece yanağından süzülenIslak Mektup Virgul yüreğinin bütün ateşini taşımaz mı sandın o gözyaşı. Ve ona tutunmaya kalkan beni ateşlere yakmazmı sandın. Gözlerinin renginde akar sanırdım gözyaşını ve tadı deniz tadında. Bilirsin denizleri ne kadar sevdiğimiIslak Mektup Virgul ama nedenini de bugün öğren istersen...

Denizleri sevişimin tek sebebiIslak Mektup Virgul bana yüreğini getiriyor oluşudur. Yüreğin gibi sonsuzluğu çağırıyor oluşu. Deniz sen varsın diye denizdir. Sen hatırlattığı için sevgilidir...

Gözyaşına ne tutabildimIslak Mektup Virgul ne dokunabildimIslak Mektup Virgul ne de tadabildim. Bir damla
gözyaşı böyle mi yakarmış bildim ve yandım. Ama senden ayrı kalmamak adınaIslak Mektup Virgul boşluğa düşmemek adına yanmaya razı olup; yanağındayken tutmak isterdim yinede o gözyaşını...

Ve şimdi susmak istiyorumIslak Mektup Virgul çünkü içim acıyor. Sade içim değil ruhumda acıyor. Eline bir gonca gülü alıpta saatlerce ağlayan insanlar görmüştüm. Ve onlara belki de gülmüştüm. Bir selam geldi diye sevgiliden saatlerce çocuklar gibi sevinenler görmüş gülmüştüm; deli bunlar diye...

Gülünen şey; başa gelen şey olurmuş bildim şimdi...

Ne acılar yaşamış direnmiştim. Ne fırtınalar görmüş yıkılmamıştım. Yıllarca yaşamış yaşlanmamıştım. Ne yangınlardan geçmiş yanmamıştımIslak Mektup Virgul yansam da külümden güller yetiştirmesini bilmiştim. O küllerden yeniden binalar benIslak Mektup Virgul bir damla gözyaşına yenik düştüm işte...

Şimdi fırtınalar terletirIslak Mektup Virgul acılar haz verir hep. Hep içimin bir yerinde bu durumdan zevk alır daha fazlasını isterim. "Aşk" denilen şey; belki de bunun
adıdır bilmiyorum. Bir balık denizi nasıl tarif etsin ki hem. Artık denizlerin tadınıIslak Mektup Virgul boğazıma kaçan sularından biliyorum. Birde gözyaşının tadını bilmek istiyordumIslak Mektup Virgul denizlere ne kadar benziyor diye...

Ama gel görki tutamadım ki tadabileyim. Tutunamadım ki arınayım. Bir fırtınadan özgeIslak Mektup Virgul bir yangından daha yanıkIslak Mektup Virgul bir çığlıktan daha acıymış bir damla gözyaşı. Ve ben şimdi acılara ve yıllara yenik düşmedim de; bir damla gözyaşına yenik düştüm. GelIslak Mektup Virgul gel de gör beni...

Cümlenin sonuna koyduğun o noktaya uzun uzun bir daha baktım. Yağmurdan sonrasına benzer bir toprak kokusu kapladı her yanı. Ama sen duyamayacaktın bu kokuyu; çünkü gözyaşından yangınlar çıkarmak telaşındaydın. Ve o yangınlarla birlikte yüreğimi yakmak çabasındaydın. Şimdi bekleIslak Mektup Virgul bir gün gözyaşı şişelerini alıp yollara düşersem. Elimi de gönlüm gibi ateşe dayanabilir hale getirirsemIslak Mektup Virgul bekle işte o zaman geleceğim...

« Önceki Başlık | Sonraki Başlık »  Sayfa başına dön

Hızlı Cevap

Islak Mektup
Forum Saati 09.05.24 11:40 .