Ismail YK Fan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Toplam Mesajınız : 0

Kayıt OlKayıt Ol  Forum KurallarıForum Kuralları  Latest imagesLatest images  AnasayfaAnasayfa  AramaArama  İsmail YK Fanİsmail YK Fan  Giriş yapGiriş yap  

İşte O Reklamdaki ''Gururlu Dadaş''

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
İşte O Reklamdaki ''Gururlu Dadaş'' Empty09.04.10 12:17
*__NidA__*
Administrator

*__NidA__*

Kadın Kayıt Tarihi : 13/11/09

İşte O Reklamdaki ''Gururlu Dadaş'' Vide
MesajKonu: İşte O Reklamdaki ''Gururlu Dadaş''   

İşte O Reklamdaki ''Gururlu Dadaş'' 344623

Televizyonlarda yayınlanmaya başladığı andan itibaren herkesi duygulandıran ******'lü Anadolu Sigorta reklamının kahramanı Gururlu Dadaş rolündeki "Erzurumlu Dayı" reklam macerasını anlattı.

SSK'dan emekli olduktan sonra bir apartmanda kalorifercilik yapan 57 yaşındaki Bayraktutar, "O günleri yaşamış olsaydım ve aynı durumda bulunsaydım hiç düşünmeden o cümleleri ben de söylerdim. Çünkü o günlerde devletimiz yeni kurulmuş ve bugünkü gibi imkanlara sahip değildi" diye konuştu.

Oynadığı kısacık rol ile Türkiye'yi duygulandıran ve Erzurum'da 7'den 70'e herkesi gururlandıran 7'sı kız 2'si erkek 9 çocuk babası 57 yaşındaki Sebahattin Bayraktutar, şu anda kalorifercilik yaparak geçimini sağlıyor.

REKLAM FİLMİNİN ÖYKÜSÜ

Bayraktutar, kendisini şöhrete götüren reklam filminin öyküsünü şöyle anlatıyor; "Her zamanki gibi işlerimi bitirdikten sonra Erzincan kapı'daki bir kahvehanede oturuyordum. Bir bayan geldi, "Aradığımız yüz sensin. Bir reklam filmi çekeceğiz oynamak ister misin' dedi. Ben de kabul ettim. Daha sonra Evrenli Köyü'ne gittik. Burada çekimler yapıldı. Yapmam gerekenleri söylediler. Ben de doğal halimle oynadım. Reklam filmi karşılığında 500 lira verdiler. Figüranlara da 50'şer lira dağıttılar. Ben de şaşırdım, ne olduğunu anlamadım bile. Yine bu tip bir film olsa seve seve oynarım."

HERKES İLGİ GÖSTERİYOR

Reklam filminin yayınlanmasından sonra bir anda ilgi odağı olduğunu anlatan Bayraktutar, vatandaşlardan büyük ilgi gördüğünü söylüyor. Bayraktutar, "Film televizyonlarda gösterilmeye başladıktan sonra caddelerde, sokaklarda beni çevirip "O reklam filminde oynayan dayı sen misin' diye soruyorlar. Bu da çok hoşuma gidiyor. Reklam filmi her oynadığında torunum "Dedem çıktı, dedem' diye bağırıyor. Reklam filmi sebebiyle birçok gazetede fotoğrafım çıktı ama kimse benim kim olduğumu bilmiyor" dedi.

« Önceki Başlık | Sonraki Başlık »  Sayfa başına dön

Hızlı Cevap

İşte O Reklamdaki ''Gururlu Dadaş''
Forum Saati 28.03.24 16:28 .